9 грудня 2024 року на базі Державного торговельно-економічного університету відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Аналіз та аудит у забезпеченні антикорупційної стратегії держави» на який доєдналися члени кафедри фінансів, обліку та оподаткування.
Метою круглого столу було обговорення з дослідниками, аспірантами, державними службовцями, представниками професійних асоціацій, громадянського суспільства, здобувачів вищої освіти, широкої громадськості теоретичних і практичних аспектів антикорупційної стратегії держави.
Тематичні панелі:
- корупційні виклики та потенціал антикорупційної екосистеми в умовах воєнного стану;
- антикорупційний аудит у системі національної безпеки держави;
- аналітичне забезпечення антикорупційних фінансових розслідувань;
- правове забезпечення Антикорупційної стратегії в умовах воєнного стану;
- запобігання та виявлення корупції у діяльності митних органів.
До круглого столу долучились запрошені гості: Анатолій Мазаракі – ректор ДТЕУ, д-р екон. наук, проф., академік Національної академії педагогічних наук України; Анжеліка Герасименко – д-р екон. наук, проф., проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язківки; Тетяна Канєва – д-р екон. наук, проф., декан факультету фінансів та обліку; Каріна Назарова – д-р екон. наук, проф., завідувач кафедри фінансового аналізу та аудиту, модератор заходу; Наталія Парфенюк – практикуючий сертифікований аудитор з 2012 року, президент ГО ПО аудиторів, бухгалтерів і викладачів ОКД, член ради АПУ, керівник і партнер ТОВ АФ «ТЕО-АУДИТ», магістр психології; Олександр Мудрий – головний державний інспектор відділу з питань запобігання та виявлення корупції Державної митної служби України; Вікторія Волотовська – менеджерка з розвитку бізнес-відносин АССА Північної та Східної Європи; Наталія Вовчук – голова представництва Асоціації міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів АІСРА-СІМА; Остап Олендій – член АПУ, керівник аудиторської практики ТОВ «Грант Торнтон Легіс».
Результати заходу:
- поглиблення розуміння учасниками ролі аналізу та аудиту у забезпеченні прозорості державного управління;
- формування пропозицій для інтеграції антикорупційних інструментів у роботу державних органів;
- посилення співпраці між державою, міжнародними організаціями та громадянським суспільством у питаннях боротьби з корупцією.
Доповідачами були підготовлені інтерактивні презентації, сесії запитань і відповідей.



